Hurdanıza gerçek değerinde fiyatlandırma yapabilecek firmayı bulabilmek

İşe yaramaz hale gelmiş, kullanılır durumda olan veya olmayan eskimiş, yıpranmış ya da paslanmış olan birçok eşyanın veya maddenin, hurdacıların alıp ayrıştırma ve geri dönüştürme merkezlerine götürmesiyle, atık olarak değerlendirilen bu maddelerin eritilip yeniden kullanılır hale getirilmesi işlemine hurdacılık denir.

Alınan hurdaların ayrışımı yapıldıktan sonra geri dönüşüme gönderilir. Bu sayede her yıl tonlarca hurda geri dönüştürülerek ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.

Hurdacılık sektörü gelişmeden öncesinde işimize yaramayan evlerimizde veya depolarımızda beklettiğimiz hurda malzemelerimiz için evlerin önünden hurdacının geçmesini beklerdik. Fakat artık hurdalarınız için beklemenize gerek kalmadan bizlere ulaşım sağlayarak kolaylıkla hurdalarınızın satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle taşınması güç olan hurdalarınız için yerinde tespitini yaparak sizleri yormadan hizmet vermekteyiz.

Genel olarak hurdacılık sektörü için akılda kalan ve bu şekilde bir algı yaratan durum var ki o da; hurdacıların sadece demir ve metal ürünleri aldığı konusudur. Emre Metal GDS olarak bu algıyı ortadan kaldırıp konuya açıklık getirmek amacıyla aldığımız hurdalardan bahsetmek isteriz. Öncelikle evlerimizde her gün elimizin altında olan ama hurda olarak düşünmeyip geri dönüşüme gönderilmeyen hurdalardan bahsedelim. Örneğin; her gün okunan gazeteler, yumurta kolileri, artık okumadığınız dergileriniz bile alabileceğimiz maddeler arasındadır. Ambalaj kağıtları, fişler, fotoğraflar gibi kağıt ve karton içeren aklınıza gelebilecek geri dönüşüme göndermek istediğiniz tüm ürünler alabileceğimiz geri dönüştürülebilir hammaddeler arasındadır. Bu geri dönüşüm sayesinde kağıt yapımı için kesilen ağaçları koruyarak doğaya da katkıda bulunmuş oluruz. Bunların dışında meyve suyu, sıvıyağ ve kolaların metal kutuları gibi evlerde kullanmış olduğunuz birçok maddeyi alarak geri dönüşüme gönderilmesini sağlarken aynı zamanda sizler de hem atıklardan kurtulup hem de doğaya katkı sağlamış olmakla birlikte para kazanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise her hurdacının her atığı almamasıdır. Emre Metal GDS olarak hangi hurdaları aldığımızla ilgili bilgi paylaşımı yapacağız fakat daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz atıklar dışında alüminyum, bakır, çelik gibi hurdalarınızı da değerinde fiyat vererek almak için sizleri bekliyoruz. Elbette ki bulunduğunuz bölgede atığınızın çeşidine göre hurda alım satımı yapan birçok hurdacı bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise; geri dönüşüme göndermek istediğiniz ve aynı zamanda ederince para kazanmak istediğiniz hurdanıza gerçek değerinde fiyatlandırma yapabilecek firmayı bulabilmektir.